Ārzemes

Varbūt gada nogalē aizbraukt uz Berlīni?

Gads jau teju ir beidzies. Vairs palikusi nedaudz vairāk kā nedēļa, kas daudziem paies brīvākā režīmā, jo ir sataupītas atvaļinājuma dienas, ko izmantot tieši šajā svētku laikā. Tā teikt — lai sanāk kārtīgas brīvdienas.

Arī man visa nakamā nedēļa ir brīva. Ziemassvētkus noteikti pavadīšu ģimenes lokā, bet pagaidām vēl domāju par pārējām gada dienām līdz Jaungadam. Ir liels vilinājums sakravāt somu un uz dažām dienām aizbēgt projām no Latvijas. Un laikam to arī darīšu, jo negribu šīs dienas vienkārši nogulšņāt mājās, bet gribu izdarīt kaut ko vērtīgu.

Gribu gadu noslēgt un iesākt forši.

Kā savu brīvdienu galamērķi esmu izvēlējusies Berlīni. Tā ir skaista pilsēta, kurā jau esmu bijusi. Man tur ļoti patīk. Un tur dzīvo mana laba draudzene, studiju biedrene. Tāpēc varēšu arī viņu apciemot. Berlīne nav tālu, tā ir demokrātiska un saprotama pilsēta, kurā vienmēr jūtos labi. Tāpēc arī šajās brīvdienās došos turp.

Uzskatīšu šo braucienu par Ziemassvētku dāvanu pašai sev. Jau sen nekur ārpus Latvijas neesmu bijusi, jo vienmēr daudz darba, plānotājs pierakstīts pilns. Tāpēc grūti pat divas dienas izbrīvēt, lai kaut kur aizbrauktu.

Bet vēl man līdz Ziemassvētku vakaram jāpaspēj sagādāt dažas dāvanas. Neesmu varējusi izdomāt, kādas dāvanas pasniegt māsai un divām draudzenēm. Bet ir ideja, ka tās varētu būt kādas aktivitātes ziemā, gribu arī viņas izvilkt ārā no mājas un rosināt ziemā būt aktīvākām. Kad dāvanas būs atrastas, Ziemassvētki ģimenes un draugu lokā pavadīti, ņemšu ceļasomu un došos uz lidostu, lai pāris dienas izbaudītu ziemu vienā no Eiropas skaistākājām pilsētām — Berlīnē.

Kas man patīk Berlīnē? Man patīk pati pilsētas noskaņa, ielas, cilvēki. Ļoti patīk kafejnīcas. Man patīk arī uzkāpt Kreuzberg kalnā lai redzētu visu Berlīnes ainavu vienā bildē. Ziemā gan to neesmu darījusi, tāpēc tagad būs iespēja redzēt Berlīnes ainavu ziemā. Vēl man patīk Reihstāgs, Mākslas kvartāls un tā saucamā “Mazā Stambula”.