Ārzemes

Vācija – lietoto auto zeme?

Latvijā automašīnas ir patiešām dārgas, tas ir fakts. Paskatieties cenas, lai salīdzinātu. Sludinājumu portālos Latvijā cenas ir par pāris tūkstošiem augstākas, ja runājam tieši par automašīnām. Tāpēc neizbrīna fakts, ka latvieši centīgi dzen mašīnas no citām valstīm. Populārākās valstis, no kurienes masveidā Latvijā ieplūst lietotas automašīnas – Lietuva un Vācija.

Lietuvas auto – no trim sistiem viens braucams

Par Lietuvas auto jau gadiem ilgi klīst dažādas baumas. Un neba baumas rodas bez pamata. Internetā ir diezgan daudz video ar to, kā tiek salīmētas vairākas sasistas automašīnas, lai radītu vienu, it kā veselu un lieliskā stāvoklī. Lietuvieši ir kārtīgi meistari cilvēku “čakarēšanā”. Protams, ne vienmēr “viss ir slikti”.

Aizbraucot uz Lietuvas auto tirgu man bija prieks pastaigāties starp mašīnām un parunāties ar dažiem auto tirgotājiem. Jā, ne jau visas šīs ir Lietuvas mašīnas. Lietuvas auto tu vari iegādāties no privāta pārdevēja. Plačos tik un tā ir auto, kas atdzīti no vēl citām valstīm. Parasti no Vācijas.

Vācijas auto tirgus

Sakiet ko gribat – no Vācijas nenāk sliktas mašīnas. Vismaz parasti tās ir tādas kādas ir, nav daudz piepačkātas, lai notirgotu. Jārēķinās vispirms jau ar to, ka auto Vācijas ir nobraukuši vairāk. Tirgotājiem ir nelāga tendence atgriezt odometra rādījumu. Ko lai saka – tas ir lielākais stulbums kāds vien ar būt. Kāpēc gan cilvēkiem liekas, ka auto ar 250 000 km noskrējienu ir TIK labs? Ticiet man, tam auto visdrīzāk ir visi 500 000 km un tas neko nemaina. Vienkārši pircējam labāk patīk mazāki noskrējieni, tāpat kā zemākas cenas. Tīrā psiholoģija.

Jau skatoties sludinājumus man nāk smiekls, kad ieraugu kārtējo Audi ar 245 000 km nobraukumu. Tas jau nav daudz! Varbūt uz baznīcu svētdienās braucis? Nu beidziet, ko jūs mēģināt apmuļķot? Vācija nav maza valsts, lai vispār kaut kur aizbrauktu ir jāšķērso lieli gabali un jāveic tāli ceļi. Tur nobraukums noteikti ir krietni lielāks… Un vienmēr paskatieties uz auto salonu. Dažreiz sēdeklis ir TIK izsēdēts, ka uzreiz top skaidrs, ka auto ir nobraucis jau teju pusi miljona kilometru.

Labāk simtreiz pārbaudīt

No Vācijas nāk labas mašīnas, tikai jāsaglabā miers un pacietība – uzreiz neizdosies atrast superauto. Iegādājoties no nezināma pārdevēja auto labākajā gadījumā jums tas apiesies ar vizīti pie traumatologa (http://www.aiwaclinic.lv/lv/) un krietnu naudas summu auto remontam. Iesaku vērsties pie cilvēkiem, kas paši brauc uz Vāciju, lai izvēlētos auto. Pēc jūsu ieskatiem tiks atrasta mašīna un ne slikta! Būs dārgāk, bet tas ir to vērts.

Neliels ieteikums no manis – lieliskas mašīnas nāk no Francijas. Bet par to citreiz.