Par Vāciju

Uz Berlīni pēc piedzīvojumiem

berlīneVācija allaž bijusi kādu solīti mums priekšā. Latvieši uz Vāciju tiecas tāpēc, ka tur var iegādāties it kā labākas automašīnas, atrast it kā labāku darbu un dzīvot it kā labāk. Bet man gribētos vienkārši aizbraukt uz Vāciju lai apskatītu šo valsti kā vienkāršam tūristam pienākas – bez nekādas materiālas vajadzības un vēlmes gūt labumu sev. Ja nu vienīgi morālu labumu.

Meklējot skaistumu Berlīnē

Berlīne ir Vācijas galvaspilsēta, kā arī atsevišķa federālā zeme. Tā ir lielākā valsts pilsēta, kā arī Eiropas Savienības otra lielākā pilsēta, bet pēc iedzīvotāju skaita kopā ar piepilsētām tā ir tikai astotā lielākā pilsēta.

Berlīne ir ļoti piemērota tūrisma pilsēta kaut tāpēc vien, ka tajā iespējams apskatīt kā alternatīvus objektus, tā mākslas un kultūras pieminekļus.

Ja paļaujamies uz tādu ikdienišķu “ierīci” kā reklāma internetā, tad nonāksim pie ikdienišķiem apskates objektiem kopā ar lērumu citu tūristu. Lēta reklāma internetā ne vienmēr mūs aizvedīs uz pašiem labākajiem gala mērķiem.

Alternatīvā ekskursija

Katru dienu ap pusdienas laiku Berlīnē notiek kāda interesanta ekskursija. Tā nav tāda, kādu ierasts apmeklēt dodoties pastaigā ar nolīgtu gidu. Protams, te arī ir gids, bet veids, kādā viņš pastāsta par izvēlētajiem apskates objektiem ir pavisam citāds. Bez tam, gidam nav obligāti jāmaksā, tomēr vēlams atstāj kādu tējas naudu. Šai interesantajai ekskursijai jāpiesakās iepriekš īpašā mājaslapā, kuru kurš katrs nemaz nezin – spied šeit!

Kā kadros no šausmu filmām – pamestais atrakciju parks

Šis atrakciju parks tika slēgts jau 2001.gadā. Tā kā cilvēki ar vien vairāk pārvietojas ar auto, parka teritorijā radās problēmas ar auto novietošanu. Lai atrakciju parks sevi atpelnītu, vairākas reizes nācās palielināt cenas. Drīz vien parka īpašnieki vairs netika galā ar parka vadību un to nācās slēgt. Toties tagad tas ir lielisks apskates objekts! Lai dotos ekskursijā pa pamesto parku, ieejas maksa ir 3 – 5 EUR.

Atradums patiesiem mākslas cilvēkiem

Galerija, kas izvietota kādreizējās slimnīcas ēkā, ir Berlīnes alternatīvās mākslas scēnas epicentrs. Daudzas no izstādēm ir bez maksas. Līdzās izstādēm te var vērot arī teātra un mākslas priekšnesumus, kā arī doties pastaigā pa gleznainu parku, kas ieskauj kvartālu.

Tie bija tikai pāris piemēri, kurus varat izmantot, lai dotos apskatīt valsti, kas atrodas tepat gluži blakus! Vācija ir lieliska vieta kur papildināt savu kulturālo bagātību un iepazīties ar nedaudz savādāku kultūru. Nedomājiet, ka uz Vāciju var doties tikai labākas dzīves, darba vai auto meklējumos. Nebūt ne. Vācija ir skaista valsts ar izsmalcinātu kultūru un stingriem, bet lieliskiem apstākļiem priekš iedzīvotājiem. Esiet laipni aicināti kaut reizi doties ciemos!