Izglītība

Par ko padomāt, pirms dodies uz autoskolu

autoskolaJa šī gada plānos jums ietilpst autoskola, tad iesakām par dažiem būtiskiem jautājumiem padomāt jau laikus, lai izvairītos no problēmsituācijām, atvieglotu savu ikdienu un gūtu labākas sekmes autoskolā.

Kura autoskola būs man ērtākā?

Nevajadzētu pārāk zemu novērtēt autoskolas izvēles lomu tajā, cik labi apgūsiet braukšanu un cik ātri pabeigsiet apmācību. Autoskola jāizvēlas gan pēc ģeogrāfiskajiem faktoriem, gan pēc kvalitātes, kādu sola konkrētā autoskola. Visprātīgāk būtu izvēlēties labāko no tuvumā esošajām autoskolām. Ticiet tam, ka ikdienā jūs novērtēsiet to, ka uz autoskolu nav jāmēro tāls ceļš, tā ir pa ceļam uz vai no darba, tā ir tuvu dzīvesvietai vai kādam citam ikdienā bieži izmantotam maršrutam. Autoskola ir papildu slodze jau tā lielajā darbu daudzumā, tāpēc svarīgi, ka jūsu laiks netiek nelietderīgi tērēts.

Par autoskolu kvalitātes faktoriem var uzzināt, izpētot CSDD mājaslapā pieejamos reģistrus, kur redzams, kāda ir katras autoskolas kursantu sekmība, arī ir noderīga informācija par braukšanas instruktoriem.

Kurā laikā ir ērtāk apmeklēt teorijas nodarbības?

Laikus vajadzētu arī padomāt par savu ikdienas režīmu un terorijas nodarbībām piemērotākajiem laikiem. Vai varēsiet apmeklēt nodarbības darba dienu vakaros, darba dienās pa dienu vai brīvdienās? Atkarībā no tā būs pieejamas dažādas apmācību grupas, atšķirīga apmācību intensitāte un apmācību sākums. Visu šo informāciju var meklēt autoskolu mājaslapās.

Teorijas nodarbības ir ļoti svarīgas, lai varētu izprast ceļu satiksmes noteikumus. Kavētās nodarbības tāpat būs jāapmeklē, tāpēc labāk uzreiz izvēlēties tādu apmācību laiku, kas saskan ar jūsu reālajām iespējām ierasties.

Ar kādu auto plānoju braukt — ar manuālo vai automātisko pārnesumkārbu?

Vēl viens jautājums, kurš varbūt nav tik populārs, tomēr kādam tas var būt būtiski. Ar kādu auto plānojat braukt? Protams, ka vairums izvēlas apmācību un braukšanu ar manuālo kārbu, tomēr popularitāte pieaug arī tām braukšanas apmācībām, kas notiek ar auto, kam ir automātiskā pārnesumkārba. Arī Latvijā tas ir iespējams jau vairākus gadus. Vairāk info šeit.

Vai man ir pietiekami daudz naudas autoskolai?

Pirms tiek apmeklēta un izvēlēta autoskola, vajadzētu arī parēķināt, cik tas kopumā izmaksās. Izmaksas par teorētisko daļu var uzzināt autoskolas mājaslapā. Braukšanas nodarbībām jārēķina vismaz obligātās 20 nodarbības un vēl kāda rezerve. Ja ir braucējs bez pieredzes, tad vajadzēs vairāk nodarbību, kas izmaksās vairāk.