Veselība

Mazāk atkritumu vannasistabā — vai tas ir iespējams?

vannaDzīvot dabai draudzīgi, saudzēt tās resursus un domāt par atkritumu samazināšanu — tā vairs nav tikai modes tendence, ko apzīmē ar moderniem nosaukumiem, bet gan reāla nepieciešamība, jo cilvēcei beidzot ir jāatopas un jāsaprot, ka tā nav visas radības kronis, bet gan tikai daļa no šīs brīnišķīgās planētas, kura diemžēl iet bojā tieši cilvēku nevērības dēļ. Neiedomājamie atkritumu daudzumi, kas atrodas uz planētas, varētu ievērojami samazināties, ja mēs katrs pats sāktu ar sevi.

Mājsaimniecībās tieši vannasistaba ir viena no tām vietām, kur rodas visvairāk atkritumu, it īpaši plastmasas atkritumu, kas pēc tam nonāk lielajos poligonos, vēlāk kaut kur peld okeānos un palēnām iznīcina skaisto un daudzveidīgo dzīvību uz planētas.

Idejas, kā samazināt atkritumu apjomu vannasistabā

  • Nomaini salvetes pret dvieļiem

Ja jūs vannasistabā un arī virtuvē roku slaucīšanai izmantojat vienreiz lietojamās salvetes, tad labs risinājums ir to vietā izmantot dvieļus. Protams, tas nozīmē, ka mājās jāievieš lielāki roku dvieļu krājumi, bet ilgtermiņā tas ir lielisks ieguldījums, jo labi dvieļi kalpos ilgi. Vēlāk, pēc vairākiem gadiem, tos var izmantot kā lupatiņas virtuvē, tīrīšanai vai pat grīdas mazgāšanai.

  • Nomaini plastmasas zobu birstes pret bambusa

Zobu birste ir jāmaina ik pēc trijiem mēnešiem. Parēķini, cik zobu birstes jūsu ģimene izmet miskastē gada laikā? Un piecu vai desmit gadu laikā? Tās atkritumos nesadalīsies tūkstošiem gadu un varbūt kļūs par bojāejas iemeslu kādam dzīvniekam. Tā vietā varat iegādāties zobu birstes no bambusa. Pēc lietošanas tās var kompostēt. Vai arī vismaz dabā tās sadalīsies un nekļūs par bīstamu atkritumu.

  • Mazgāšanās līdzekļus pērc bez iepakojuma, uzpildi atkal

Tāpat varat paskaitīt, cik šampūna, kondicioniera, dušas želejas un citu mazgāšanās un mazgāšanas līdzekļu plastmasas pudeles gadā izmetat no savas mājas? Tie ir milzīgi plastmasas apjomi. Ko darīt? Nemazgāties?

Nē, ir dabai daudz draudzīgākas alternatīvas. Varat iepirkties beziepakojuma veikalos, kur varat šos līdzekļus iepildīt savā traukā. Kad trauks tukšs, ar to pašu nākt atkal. Vēl viens populārs risinājums šobrīd ir šampūnziepes, kas izskatās pēc palielas tabletes. Bet tās ļoti labi puto un ilgi kalpo. Nopirkt var bez iepakojuma un uzglabāt metāla kārbiņā.

  • Atsakies no vienreizlietojamiem skuvekļiem

Vēl viena atkritumu kategorija no vannasistabas, kas ik gadu veido milzīgu apjomu plastmasas, ir viereizlietojamie skuvekļi. Lai risinātu šo situāciju, iesakām izmantot nerūsējošā tērauda skuvekli, kuram maina tikai žiletes. Protams, ar tādu ir jāiemācās rīkoties, bet, kad pierod, tas sniedz ļoti labu skūšanās kvalitāti. Sievietēm vēl ir iespēja izmantot citas matiņu likvidēšanas metodes. Tā varētu būt, piemēram, lāzerepilācija. Šādu pakalpojumu varat meklēt klīnikā eraesthetic.lv.

  • Priekšroku dod šķirojamam un pārstrādājamam iepakojumam

Ja tomēr kaut ko pērkat, tad labāk izvēlēties tādu iepakojumu, kas ir dabai draudzīgs un pārstrādājams, piemēram, papīru vai stiklu. Arvien biežāk veikali, ņemot vērā šīs jaunās tendences, piedāvā dažādus skaistumkopšanas produktus bez iepakojuma vai dabai draudzīgā iepakojumā.