Ekonomika

Labāk pērc ārzemēs!

Tādu padomu saņēmu no vairākiem cilvēkiem, kad teicu, ka meklēju labu mazlietotu automašīnu. Piedāvājums jau Latvijā esot, bet tas uzcenojums, ko uzliek auto tirgotāji, esot neizdevīgs. Ja grib tiešām labu auto, tad jābrauc pirkt pašam uz ārzemēm. Būs gan lētāk, gan tiešām zinās, kāda tā automašīna ir.

Vācija ir viena no iecienītākajām valstīm, kur latvieši dodas pirkt lietotas automašīnas. To dara arī uzpircēji, bet viņu interesēs ir nopirkt tur auto, ko var pielabot un uzskaistināt, tad pārdot par nesamērīgi augstu cenu, kas neatbilst patiesajam tehniskajam stāvoklim. Tāpēc es nolēmu paklausīt draugu ieteikumam un doties pēc sava spēkrata uz Vāciju pats. Tagad jau bruauciens līdz Vācija nav nekāda problēma.

internetsKādā interneta vietnē jau biju noskatījis automašīnu, ko vēlējos. To pārdeva pats īpašnieks Vācijā. Arī sazinājos ar viņu un vienojos par to, ka braukšu automašīnai pakaļ. Visā procesā man palīdzēja draugs, kuram jau bija šāda pieredze. Finansiālā ziņa pirkums tiešām bija izdevīgs, jo nopirku automašīnu tik labā stāvoklī un cenā, kas man tepat uz vietas izmaksātu vairākus tūkstošus dārgāk. Un es nepirku kaķi maisā, kā tas var gadīties autoplačos.

Ja jau reiz biju Vācijā, tad izmantoju iespēju par izdevīgāku cenu iegādaties arī auto rezerves daļas, kas varētu būt kaut kad tuvākā vai tālākā nākotnē vajadzīgas. Bija jau arī dažas konkrētas lietas, ko bijušais īpašnieks ieteica laikus jau nomainīt. Tad jau uzreiz iegādājos arī šīs auto rezerves daļas. Latvijā auto rezerves daļas gan maksā dārgāk, gan bieži vien ir grūtāk atrodamas konkrētajam auto modelim.
Galu galā lēmums pirkt automašīniu Vācija bija pareizs, jo līdzvērtīgu auto šeit uz vietas atrast būtu grūtāk. Jā, varētu, bet tas būtu daudz dārgāks. Tagad tiešām zināju, ko pērku. Un pie reizes biju arī nelielā izbraucienā. Auto tirdzniecības joma ir tāda mainīga un neskaidra, labticīgs pircējs ne vienmēr tā brīvi var tikt pie tā, ko vēlas un var atļauties, jo vienmēr ātri atrodas kāds darbonis, kurš grib uz pircēja rēķina tā pavairāk iedzīvoties.