Uncategorized

Kāpēc latvieši, kas strādā ārzemēs, ārstēties brauc uz Latviju?

latvieši izvēlās ārstēties slimnīcās LatvijāVeselības aprūpe ir vajadzīga ikvienam cilvēkam, neskatoties uz to, kurā valstī dzīvo. Latvijā, dzīvojot šeit uz vietas, šķiet, ka mūsu veselības aprūpes sistēma ir smagnēja, problēmām pilna un daudzām sabiedrības grupām apgrūtinoši pieejama. Tomēr, kāpēc tad latvieši, kuri emigrējuši, joprojām ārstēties un veikt ķirurģiskās operācijas brauc uz Latviju?

Latvijā ir latvietim saprotama veselības aprūpes sistēma

Lai gan, ilgstošo dzīvojot citā valstī, cilvēki pielāgojas vietējai sistēmai, tomēr ne vienmēr tas ir viegli. Tam var būt dažādi gan psiholoģiski, gan fiziski šķēršļi. Veselības aprūpes sistēma katrā valstī ir savādāka, tai var būt sarežģīti līkloči, kuros imigrants nemaz negrib un tik ātri nespēj iedziļināties. Vieglāk ir atbraukt uz Latviju un izstaigāt visus ārstus, apmeklēt zobārstu. Varbūt veicamas arī kādas ķirurģiskās operācijas.

Ja situācija nav akūta, tad visu nepieciešamo var saplānot tā, lai izdarītu tad, kad atrodas Latvijā. Lai gan mūsu veselības aprūpes sistēmai ir daudz nepilnību, gadu gaitā visi ir pie tās pieraduši, zina šo kārtību, zina, ar ko rēķināties. Tā savā ziņā ir atrašanās savā komforta zonā.

Komunicēt dzimtajā valodā ir patīkamām un ērtāk

Došanās pie ārsta vienmēr ir sensitīvs notikums, jo ir jāstāsta par savām personīgajām lietam, varbūt pat ļoti delikātām problēmām. Ja valodas prasmes nav īpaši labas, ja vēl ir arī atšķirīgas mentalitātes, tad citā valstī savu veselības problēmu izklāstīšana ārstam var būt apgrūtinoša. Komunicēt savā valodā un ar cilvēku, kam ir līdzīga mentalitāte, vienmēr ir psiholoģiski vieglāk. Tāpēc arī daudzi latvieši, kuri strādā ārpus Latvijas, joprojām izmanto Latvijas veselības aprūpes sistēmu.

Salīdzinot ar daudzām citām valstīm, ārstniecība Latvijā ir lētāka

Protams, tas neattiecas uz visām valstīm, tomēr, ņemot vērā, ka visbiežāk emigrē tieši uz labklājīgākām valstīm, tur veselības sistēma un tās pakalpojumi mēdz būt daudz dārgāki. Finansiālais aspekts ir tas, kas mudina latviešus joprojām izvēlēties mūsu pašu ārstus, slimnīcas, medicīnas centrus un to sniegtos pakalpojumus. Daudz ir dzirdēts par to, ka zobārstniecības pakalpojumi ārzemēs ir ļoti dārgi, tāpēc latvieši vienmēr, kad ir atbraukuši uz dzimteni, noteikti aiziet arī pie zobārsta.

Dzemdēt uz Latviju brauc ne tikai latvietes

Vēl zināms, ka daudzas ģimenes, kuras dzīvo ārpus Latvijas, uz dzemdību laiku vienalga atgriežas Latvijā. Dzemdniecība daudzās valstīs ir bezpersoniska, kā arī ļoti medikamentoza. Latvija ir viena no tām valstīm, kur dzemdības iespējams piedzīvot kā dabisku, nesteidzīgu un nestimulētu procesu, kurā iedziļinās sievietes sajūtās, uzklausa viņu.

Protams, arī Latvijā ir sliktie stāsti, tomēr kopumā sistēma ir labā līmenī. Sievietei, kura dzemdē, vienmēr ir daudz drošāk un vieglāk komunicēt ar personālu, kurš saprot viņas valodu. Bieži vien uz Latviju dzemdēt brauc turīgas sievietes no postpadomju valstīm, lai iegūtu šo kvalitatīvo pakalpojumu. Šeit liela daļa cilvēku arī runā krieviski, tāpēc ir iespējams brīvi komunicēt ar personālu.

Atlabšanas laikā ir labāk būt radu aprūpē

Ja ir vajadzīga ārstēšanās, ir veiktas ķirurģiskās operācijas, tad pēc tam ir atlabšanas periods, kura laikā ir vajadzīga apkārtējo palīdzība. Ja ārzemēs dzīvo un strādā viens pats, tad šāda situācija var būt diezgan nomācoša un apgrūtinoša. Vienmēr ir drošāk un patīkamāk atrasties radu un draugu tuvumā, jo viņi jebkurā brīdī sniegs palīdzīgu roku.