Izglītība

Kad dzīve nenotiek pēc ideālā plāna

PlansTādos lielos soļos dzīves kārtība ir skaidra. Sākumā ejam bērnudārzā, tad skolā, pēc tam iegūstam profesiju, strādājam, viedojam ģimeni un pildām savus paša izvirzītos dzīves mērķus — gan lielākus, gan mazākus.

Tomēr ir cilvēki, kuriem katrs šis solis ir tiešām liels izaicinājums, jo viņiem jau sākotnējā situācija ir pavisam savādāka. Ne katram viss var notikt pēc skaidra plāna, kurā nav nekādu problēmu. Man šis scenārijs ir lielā mērā ir izpildījies, bet apbrīnoju savu māsas meitu, kurai jāspēj pielāgoties pavisam kaut kam citam. Un viņa ir ļoti drosmīga, jo to dara ļoti sekmīgi. Viņa ir bērns ar īpašām vajadzībām. Tas gan lielākoties skar tikai viņas fiziskās iespējas, jo prāts viņai ir lielisks, tāpēc ir skaidrs, ka lielākās cerības viņa savā dzīvē liek uz izglītību.

Tomēr ikdienā apmeklēt skolu viņai ir problemātiski, vajadzīgs milzīgs apkārtējo atbalsts un palīdzība. Arī viņa pati psiholoģiski nejūtas komfortabli vidē, kur liela daļa skolēnu viņu nepieņem un nesaprot. Tāpēc viņas vecāki ir atraduši risinājumu, kas viņai ļauj mācīties komfortablā vidē. Tā ir tālmācības pamatskola, kas ļauj viņai pašai mācīties mājās pēc speciāli pielāgotas programmas.

Tagad viņa mācās astotajā klasē. Un pret mācībām attiecas ļoti nopietni, jo vēlas pamatskolu absolvēt ar labiem rezultāties, lai virzītos arī uz labu augstāko izglītību. Tā kā viņa ir ļoti apzinīga un mērķtiecīga, tad tālmācības pamatskola viņai ir piemērota, nav problēmu ar mācību disciplīnu.

Viņas vecāki ir ļoti priecīgi, ka uzzināja par tādu iespēju kā tālmācības pamatskola, jo citādi meitai būtu grūtības vispār iegūt labu izglītību, viņai būtu jādzīvo kādā internātā, bet to vecāki nevarēja pieļaut. Sākumā ar meiteni strādāja privātskolotāji, bet tas sanāca pārāk dārgi, tālmācības pamatskola bija izdevīgāka, arī programma sagatavota ļoti labi.

Es brīnos, kā tik jauna meitene ir pieņēmusi savu likteni un to, ka viņas dzīve vienmēr būs savādāka kā citiem. Viņa nespēj ikdienā iztikt bez citu palīdzības. Tomēr liels atspaids viņai ir modernās tehnoloģijas, kas palīdz paveikt daudzas lietas, ko viņa citādi nevarētu. Viņa noteikti tālāk mācīsies vidusskolā un augstskolā, bet droši vien arī izmantos iespēju mācīties attālināti.

Kā tālāk veidosies viņas dzīve, būs atkarīgs no viņas apņēmības un arī sabiedrības atvērtības cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.