Uncategorized

Kā novērtēt autoskolas kvalitāti pirms mācību uzsākšanas

autoskolaPēc pakalpojuma saņemšas parasti nav nekādu grūtību izvērtēt tā kvalitāti, tomēr ir situācijas, kad par kvalitātes jautājumu jādomā agrāk, lai izdarītu pareizo izvēli. Šajā gadījumā runa par tiem pakalpojumiem, ko sniedz autoskolas. Kā zināt, kuras autoskolas ir labākas un sniedz kvalitatīvākus pakalpojumus? Kā izvēlēties savu īsto autoskolu?

  • Autoskolas darba pieredze un reputācija

Jebkura pakalpojuma vai produkta izvēles procesā patērētāji neizbēgami vērtē arī to informāciju, kāda viņam ir zināma vai iegūstama par konkrēto zīmolu, ražotāju, pārdevēju. Ja vien uzņēmums nav vakardien dibināts, tad par to var uzzināt daudz, zīmolam ir savs tēls un reputācija.

Autoskolas šajā ziņā nav nekāds izņēmums, tāpēc ir loģiski sākt ar to informāciju, kas ir publiski zināma. Cik sena ir autoskolas darbība, kāda ir autoskolas slava un reputācija, kādu informāciju par šo pakalpojuma sniedzēju var uzzināt viņu pašu mājaslapā un arī citās interneta vietnēs. Apkopojot šādu vispārēju informāciju, var atrast tās autoskolas, kurām ir pietiekami ilga darba pieredze un profesionalitāte, kuras pret savu darbu attiecas nopietni un piedāvā kursantu vajadzībām pielāgotu pakalpojumu.

  • Bijušo un esošo kursantu atsauksmes

Meklējot informāciju, noteikti ir vērts skatīties arī dziļāk un izvērtēt zināmu cilvēku atsauksmes un arī internetā atrodamo informāciju, kur cilvēki dalās savā personīgajā sadarbības pieredzē ar konkrēto autoskolu. Te gan jābūt uzmanīgiem, jo, ja zināmi cilvēki sniegs pārsvarā korektu un ticamu informāciju, tad interneta vidē var būt daudz anonīmas un arī nepatiesas informācijas, tāpēc to nevajadzētu uztvert kā vadošo kritēriju sava lēmuma pieņemšanā.

  • Oficiālās statistikas dati

Ir arī daži izmērāmi kvalitātes kritēriji un no tiem iegūtā informācija, ko arī var izmantot, lai uzzinātu, kuras autoskolas panāk, ka viņu kursanti nokārto gala eksāmenus un iegūst autovadītāja apliecību. Statistiku par autoskolu un arī braukšanas instruktoru darbu var atrast CSDD mājaslapā. Tur redzams kopējais kursantu skaits un apjoms, cik no viņiem ir sekmīgi pabeiguši apmācības, iegūstot autovadītāja apliecību. Šis ļoti labs autoskolas darba kvalitātes rādītājs. Tas nozīmē, ka mācību metodes un autoskolas darbs ir izveidots tā, lai sasniegtu pēc iespējas lielāku efektivitāti.

  • Pirmais iespaids, uzsākot komunikāciju

Mazsvarīgs nav arī personīgais iespaids un novērtējums, kas rodas, uzsākot komunikāciju ar autoskolu. Piemēram, vēlaties uzdot kādus precizējošus jautājumus, saņemt skaidrojumu par izmaksās, tāpēc izmantojat saziņu mājaslapā, pa tālruni vai klātienē. Varat izvērtēt to, cik izsmeļošu informāciju saņēmāt, kāda bija jūsu kā potenciālā klienta apkalpošana. Administrācijas darbinieki savā ziņā ir arī spogulis visam autoskolas darbam. Ja jau šajā līmenī ir neapmierinoša vai tieši lieliska apkalpošana un attieksme, tad pastāv iespēja, ka to pašu saņemsiet arī no tiem darbiniekiem, kuri vadīs pamācību.

Autoskolas izvēle ir nopietns lēmums, šajā ziņā vajadzētu izvērtēt visus aspektus, meklēt gan kvalitāti, gan praktiskās ērtības, gan domāt par finansiālo pusi. Tikai tad, kad salikti kopā visi šie faktori, var pieņemt lēmumu. No tā, kuru autoskolu izvēlēsieties, būs atkarīgs, cik labi apgūsiet braukšanas prasmes.