Ārzemes Uncategorized

Kā izklaidēt bērnus ceļojuma laikā

ģimene ar bērniem staigājot pa lidostuCeļošana ir lieliska. Vasara ir labākais laiks ceļojumiem kopā ar ģimeni. Arī ar bērniem. Lai arī cik idilliskas būtu jūsu cerības par ceļošanu kopā ar bērniem, iesakām jums tās krietni pazemināt un atgriezties realitātē. Arī ceļojuma laikā bērni būs tikpat skaļi, netīrīgi, kaitinoši, kašķīgi un garlaikoti, kādi viņi ir ikdienā mājās. Tāpēc, lai ceļojums būtu klasificējams kā izdevies un patīkams, tad ir laikus jāpadomā, kā novērst dažādas krīzes situācijas, kas saistītas ar bērniem.

Piedāvājam jums dažas ideja, kā ceļojuma laikā izklaidēt bērnus, kā mazināt viņu garlaicību un novērst uzmanību no nemitīgiem kašķiem savā starpā.

 

  • Novērsiet uzmanību

 

Visvairāk problēmu brauciena laikā bērniem rodas tāpēc, ka viņi ir garlaikoti un ceļš viņu skatījumā ir bezmērķīgs. Tādā gadījumā jārēķinās ik pēc dažām minūtēm dzirdēt jautājumu: “Vai esam jau klāt?” Šos vārdus ļoti labi zina ikviens mazu bērnu vecāks.

Lai no tā izvairītos, jādomā, kā novērst bērna uzmanību no tā, ka jābrauc garš ceļš. Var sarīkot bērniem sacensības vai spēles, kurās viņiem, piemēram, jāpamana kādi objekti pa auto logu, jāpaspēj izlasīt apdzīvotu vietu nosaukumi. Ja ir laiks, tad var sataisīt bingo tipa kartes, kurās nosaukti dažādi objekti, kas ceļa laikā jāatrod. Kurš pirmais savāc visus objektus, tas ir uzvarējis.

Te vēl dažas idejas spēlēm automašīnā:

http://www.delfi.lv/calis/jaunumi/padomi-ka-celojumu-ar-automasinu-padarit-berniem-interesantaku.d?id=43380557.

 

  • Sagādājiet spēles

 

Noderēs arī neliela izmēra galda spēles un puzles, ko var izmantot gan automašīnā, gan viesnīcā vai piknika vietā. Protams, puzles un spēles jāpiemēro bērnu vecumam, tām nevajadzētu būt pārāk ilgi liekamām, jo arī tas būs apnicīgi un var radīt bērnam kašķīgu noskaņojumu. Lai atrastu piemērotas spēles un puzles, ieskatieties šajā interneta veikalā: https://www.xsrotallietas.lv/preces/puzles.html.

 

  • Ļaujiet tehnoloģijām darīt savu darbu

 

Lai gan parasti vecākus mudina neļaut bērniem izmantot dažādus viedos ekrānus, te nu reiz ir situācija, kad tām patiešām ir skarīgs pielietojums. Laikus salieciet planšetēs vai telefonos noderīgas spēles, multfilmas un citu saturu, ko bērni ceļojuma laikā var izmantot. Ticiet, ka tas ievērojami samazinās strīdu apjomu un kaitinošos jautājumus. Protams, tas darbosies tad, ja katram bērnam ir savs ekrāns vai vismaz vienota multfilmu gaume.

 

  • Gādājiet par ērtībām un uzkodām

 

Bērni ir daudz kašķīgāki un neapmierinātāki tad, ja ir izsalkuši vai nejūtas ērti. Tāpēc ir jāpadomā, lai automašīnā nebūtu pārāk karsts vai auksts, lai bērniem pie rokas būtu uzkodas un ūdens. Jāparūpējas, lai logā nespīd tieši saules stari. Jo ērtāk būs bērniem, jo viņi būs mierīgāki, varbūt pat iemigs un krietnu ceļa gabalu vispār jūs netraucēs.

Te varat iegūt idejas, kādus ēdienus un uzkodas paņemt līdzi ceļā:

http://www.maminuklubs.lv/mazulis/gatavojamies-vasaras-celojumam-kadu-partiku-nemsim-lidzi-celam-285047/.

Tāpat jāpārliecinās, ka autokrēsliņi bērniem ir piemēroti, tie ir labā darba kārtībā, bērnam tajā ir ērti, ir kur atspiest galvu. Var paņemt līdzi arī kakla atbalstus, kas ļaus ērtāk gulēt brauciena laikā.