Uncategorized

Grūtniecība un ceļošana — mana pieredze

celojot

Grūtniecība nav slimība. Tas ir skaidrs ikvienam. Tomēr vienalga tas ir īpašs stāvoklis, kas prasa uzmanību, lielāku vērību pret to, ko dara. Lai gan ārsti uzsver, ka, ja nav nekādu sūdzību un ārsts nenosaka ierobežojumus, tad grūtniece var droši turpināt ierasto dzīvesveidu. Protams, izņemot kaitīgos ieradumus.

Mana grūtniecība pirms dažiem gadiem bija ļoti viegla un laba. Es to patiešām izbaudīju. Īpaši labi jutos otrajā trimestrī. Arī ārste teica, ka tas ir laiks, kad var paspēt izdarīt aktīvās lietas, kurām pēdējos mēnešos vienkārši nebūs jaudas. Protams, pirmajos mēnešos saskāros ar nelabumu, kas ir tikai normāli. Bet jau no trešā mēneša jutos lieliski.

Tā kā šis laiks iekrita vasarā, tad nolēmu to izbaudīt pēc pilnas programmas. Viena no lietām, ko vasarā ieplānoju, bija ceļojums uz ārzemēm. Izvēle krita par labu Vidusjūras valstīm. Paceļojām gan pa Itāliju, gan pa Francijas dienvidu daļu. Kā bija ceļot kā grūtniecei? Padalīšos ar savu pieredzi, kas, protams, nav attiecināma uz visām grūtniecēm, jo katra bērniņa gaidības ir unikāls notikums un individuāla pieredze.

Pirms ceļojuma pie ārsta

Pirms ceļojuma es ieplānoju vizīti pie savas ginekoloģes, kuru informēju par gaidāmo braucienu. Viņa veica pilnu pārbaudi, izsvēra visus iespējamos riskus un novērtēja manu veselību kā piemērotu, lai es drīkstētu lidot un ceļot.

Man tika veikta arī grūtnieču ultrasonogrāfija, kas ir efektīvs veids, kā pārliecināties par to, kā jūtas un attīstās mazulis. Grūtnieču ultrasonogrāfija mūsdienās ir ļoti augstā kvalitātē, informatīva, tāpēc man tas deva pirms ceļojuma sirdsmieru, ka bērniņš jūtas labi. Grūtnieču ultrasonogrāfija tika veikta ar modernāko iekārtu, tāpēc varēju būt pārliecināta, ka ārstu acīm nekas nepalika nepamanīts.

Ar ko jāuzmanās lidojuma laikā

Viens no riskantajiem posmiem ceļojumos ir lidojums ar lidmašīnu. Man tas bija patīkams, nejutu nekādu diskomfortu, tomēr lieki neriskēju. Es bez vajadzības nestaigāju pa lidmašīnas salonu, lai nepakristu. Tāpat biju uzvilkusi kompresijas zeķes, lai mazinātu kāju tūsku, kas jau tāpat mani nedaudz skāra. Lidojuma laikā nodrošinājos ar dzeramo ūdeni un veselīgām uzkodām, arī nomierinošu mūziku, lai mazinātu uztraukumu.

Ko paņemt līdzi ceļojumā

Ko es ņēmu līdzi? Tā kā man jau bija paliels grūtnieces vēders, tad es izvēlējos izmantot vēderu balstošu jostu, arī ērtus legingus, kas labi satur vēderu. Tiem pa virsu vilku plānas tunikas. Liela nozīmē bija ļoti ērtu apavu izvēlei. Man līdzi bija viegli sporta apavi un uzticamas un jau ienēsātas sandales. Par modi šoreiz domāju mazāk, par ērtībām gan, lai es varētu izturēt gājienus pa pilsētu, uz tūrisma objektiem. Man obligāta visu laiku bija kāda galvassega, jo saule spīdēja  gana aktīvi. Tāpat vienmēr pie rokas ūdens pudele, lo izvairītos no dehidrācijas.

Pieminēšu, ka, lai gan bijām ceļojumā un kārojās nogaršot ko neparastu, es tomēr to nedarīju. Turējos pie ierastas virtuves un garšām, lai neriskētu, ka sadumpojas vēders. Tas grūtniecībai noteikti nenāktu par labu.

Vēl līdzi paņēmu dažādus medikamentus, kas varēja palīdzēt, ja nejūtos labi. Jau laikus izvēlējos tos, kas piemēroti grūtniecēm. Paņēmu līdzekļus vēdera problēmām, temperatūrai, slikti dūšai, arī savus grūtnieču vitamīnus.

Galu galā ceļojums izdevās lielisks, jo saglabājām nesteidzīgu tempu. Vienmēr padomāju, kā man un mazulim būtu labāk, lieli neriskējot un nemetoties avantūrās.