Uncategorized

Ģimenes ceļojums ar auto — kā nodarbināt un izklaidēt bērnus

ģimenes-brauciens-ar-autoDrosmīgas ir tās ģimenes, kuras pošas kopīgam ceļojumam uz ārzemēm. Ceļošana kopā ar bērniem patiesi ir īsts izaicinājums, ko ne katri vecāki gatavi uzņemties. Un kur nu vēl tad, ja ceļā dodas ar savu auto. Tas nozīmē, ka dažu stundu lidojuma vietā ir daudzu stundu brauciens.

Vecāki no savas ikdienas pieredzes zina, ka bērniem principā nav pacietības. Viņi jau ir izmisumā un nogarlaikojušies, ja jāaizbrauc pie vecmāmiņas, kas dzīvo nepilnas stundas brauciena attālumā. Tad kas būs gaidāms ceļā uz kādu no Eiropas valstīm, kur jābrauc vairākas dienas?

Tomēr, laikus tam sagatavojoties, var nodrošināt, ka bērni braucienu iztur daudz veiksmīgāk, ka ceļā nerodas konflikti ģimenes locekļu starpā. Tāpēc piedāvājam dažus padomus, kā laikus sagatavoties ceļojumam kopā ar bērniem.

# Laikus parūpēties par bērnu vajadzībām un komfortu

Bērnu noskaņojums ceļojumā noteikti būs atkarīgs no tā, cik viņiem būs ērti. Tāpēc vajag laikus parūpēties par to, lai visiem ir pietiekami daudz vietas, lai nekas nespiež, nerīvē, nespīd acīs saule utt. Vietās, kur sēž bērni, jābūt pa rokai saliktam visam nepieciešamajam — dzērieniem, uzkodām, salvetēm un citām nepieciešamām lietām. Noteikti vajag arī katram savu mīļlietiņu, ja tie ir mazāki bērni. Ja tas viss jau laikus būs sarūpēts un ērti izveidots, tad aiztaupīsiet daudzas apstāšanās reizes un strīdus.

# Nodrošināt dažādas, bet vienkāršas izklaides

Lai gan praktisko vajadzību nodrošināšana ir ļoti būtiska, tomēr nekādi nevarēsiet iztikt bez izklaidējošiem elementiem. Jāsagatavo dažādi izklaides veidi, ko pēc vajadzības var izmantot. Tās ir dažādas spēles, ko var spēlēt mutiski — spēles ar burtiem un vārdiem, minēšana, atjautības uzdevumi utt. Var noderēt arī vienkāršas un ērti lietojamas galda spēles. Gatavošanās ceļojumam var būt laba iespēja izpētīt, kādas jaunas un interesantas galda spēles šobrīd ir pieejams veikalos. Šajā jomā ražotāji nemitīgi izdomā un palaiž apritē kaut ko jaunu. Pieejamas arī dažādas Latvijā radītas galda spēles.

Tomēr nevajadzētu paļauties, ka bērni būs gatavi aizrautīgi spēlēt spēles visu ceļu. Jājūt tas brīdis, kad viņi ir noguruši, jāļauj vienkārši atpūsties, pavērot ainavas aiz loga. Un noteikti jāieplāno pietiekami daudzas apstāšanās pauzes, lai viņi varētu izstaipīt kājas, apskriet kādu apli ap automašīnu, iegūt lielāku privāto telpu ap sevi, jo ilgstoši sēdēt cieši kopā automašīnā ir gan nogurdinoši, gan nepatīkami. Ir dabiski, ka gribam vairāk personiskās telpas.

# Iepazīstināt bērnus ar brauciena plānu un noteikumiem ceļojuma laikā

Ja bērni ir vecumā virs trīs gadiem, tad noteikti pirms ceļojuma vajadzētu viņiem stāstīt, kur braucat, kādi būs apstāšanā punkti, pa kādu maršrutu brauksiet, ko katrā vietā apskatīsiet, kādu uzvedību no viņiem brauciena laikā vēlētos sagaidīt. Maršrutu var rādīt kartē. Lielāki bērni var būt ieinteresēti sekot maršrutam. Tas labi novērš uzmanību no strīdiem un sīkām nebūšanām. Un bērniem ir vieglāk uzvert un sagaidīt mazus ceļa posmus. Katrs jaunais atskaites punkts ir kā mazs ceļojums, jauns mērķis, kas jāsasniedz.