Par Vāciju

Dzīve divās valstīs

Pasaule ir atvērta ikvienam, kurš vien vēlas izbaudīt to, ko tā sniedz. Es jau vairākus gadus dzīvoju gan Latvijā, gan Vācijā, kur sāku strādāt starptautiskā uzņēmumā, kam ir filiāle arī Latvijā. Un tā es vairākas reizes mēnesī lidoju no Latvijas uz Vāciju. Pie šāda režīma jau esmu ļoti pieradusi, jo lidojums jau nav garš. Sanāk pat ātrāk, nekā atbraukt uz Rīgu no kāda attālāka Latvijas novada.

Vācijā man ir piešķirts dienesta dzīvoklis, kur jau jūtos kā mājās. Esmu to iekārtojusi. Man Vācijā ir arī daudz draugu, paziņu, jūtos tur komfortabli, labi iejutusies turienes mentalitātē. Tāpēc esmu ar šādu dzīves grafiku apmierināta, jo tas arī man ļauj diezgan labi nopelnīt.

Ārstus apmeklēju Latvijā

Tomēr Latvija ir manas mājas un arī galvenā dzīvesvieta, kur esmu deklarēta, kur maksāju nodokļus, vēl arī studēju neklātienē, jo vēlos iegūt otro maģistra grādu. Un šeit arī izvēlos pilnu medicīnisko aprūpi. Uzskatu, ka Latvijā ir ļoti labi un zinoši ārsti.

Diemžēl standarta veselības aprūpes sistēmā tādu kvalitāti ne vienmēr var saņemt. Tāpēc es izvēlos apmeklēt maksas iestādes un arī par ārstu vizītēm maksāt pilnu summu pati. Labi, ka es varu to atļauties. Un tas man sniedz sirdsmieru, ka saņemšu vislabāko veselības aprūpi.

Es izvēlos doties uz labu maksas ginekoloģijas klīniku, dodos pie ģimenes ārsta, kurš sniedz tikai maksas pakalpojumus. Man ir laba veselība, tāpēc neeju pie ārstiem bieži, bet regulāri veicu profilaktiskas pārbaudes. Piemēram, man ģimenē ir bijuši gadījumi ar onkoloģiskām saslimšanām ginekoloģiskajā jomā, tāpēc regulāri nododu analīzes, man tiek veikta arī ultrasonogrāfija un citas nepieciešamās pārbaudes, lai laikus pamanītu, ja būtu kādi signāli par slimības tuvošanos.

Klīnika, ko apmeklēju, ir ļoti laba. To pat ieteicu savai draudzenei, kura gaidīja mazuli. Viņai bija vajadzīga grūtnieču ultrasonogrāfija un arī pārējie standarta izmeklējumi. Ieteicu savu klīniku, ko viņa arī izvēlējās. Un atzinīgi novērtēja kā ļoti profesionālu. Ultrasonogrāfija un citi izmeklējumi tur tiek veikti ar modernāko aparatūru, ārsti ir ļoti zinoši, mācījušies no Eiropas vadošajiem speciālistiem.

Eiropā — viena valūta un ērta satiksme

Lai arī kādi būtu viedokļi par Eiropas Savienību, tās lietderību un funkcijām, es savā ikdienā reāli izbaudu tās priekšrocības, ko sniedz Latvijas dalība Eiropas Savienībā. Es bez problēmām varu lietot vienu un to pašu valūtu, man nav jāiziet robežkontrole, kā arī ir ļoti ērta satiksme gan ar Vācijas pilsētām, gan citām vietām Eiropā. Un zinu, ka tie cilvēki, kuru ikdiena ir braukāšana uz ārzemēm, to spēj novērtēt kā ļoti lielu ieguvumu. Ja sanāk braukt uz kādu tālāku vietu, kur nav šādu priekšrocību, jau uzreiz izjūtu diskomfortu, jo ir jādomā par naudas maiņu, varbūt pat jākārto vīza, jāskatās, ar kādiem lidojumiem un pārlidojumiem tur vispār var nokļūt. Man darbs Vācijā ir tas pats, kas būtu darbs, piemēram, Liepājā. Vienīgi atšķiras valoda, ko ikdienā sev apkārt dzirdu.