Uncategorized

Braucu iepirkties uz Vāciju!

iepirkšanaJau ilgu laiku tiek runāts par to, ka preces priekš Austrumeiropas un Rietumeiropas valstīm atšķiras gan sastāvā, gan kvalitātē. Mēs kā Austrumeiropas patērētāji jau sen esam to pamanījuši. Atšķiras viena un tā paša zīmola preces, kas pirktas Rietumeiropas valstīs, un tās, kas iegādātas veikalā tepat. Tas attiecas gan uz pārtiku, gan sadzīves precēm.

Tāpēc apsviedīgi tautieši jau sen braukā iepirkties uz citām Eiropas valstīm. Pērk preces gan savām vajadzībām, gan draugiem, gan pārdošanai.

Arī es vismaz dažas reizes gadā aizbraucu iepirkties uz kādu Eiropas valsti. Visbiežāk tā ir Vācija. Man tur dzīvo radi, kurus varu apciemot. Pie reizes tas ir kā neliels ceļojums un atvaļinājums. Un tam visam vēl bonusā izstaigāju veikalus, nopērku to, kas man nepieciešams. Parasti pērku veļas pulveri, kafiju, zobu pastu, arī dažādus sejas un ķermeņa kopšanas līdzekļus, ko man ieteicis dermatologs (http://eraesthetic.lv/pakalpojumi/dermatologa-konsultacijas-riga), jo man ir problemātiska āda.

Tāpat es Vācijā pērku arī apģēbu un apavus, jo tur cenas ir daudz mazākas, ja salīdzina ar Latvijas veikaliem. Lai gan prece ir viena un tā pati. Dažas reizes gadā nopēkot visu nepieciešamo veikalos Vācijā, man Latvijā nav vajadzības īpaši staigāt pa veikaliem. Šeit vairāk pērku pārtiku. Apģērbs, apavi un arī sadzīves preces jau tik ātri nenolietojas. Aptuveni izrēķinu, cik daudz man vajadzēs priekš dažiem mēnešiem.

Protams, ka ir arī daži draugi, kuriem vienmēr kaut ko atvedu, jo viņi zina, ka regulāri braucu uz Vāciju. Barucu viena pati ar savu auto, tāpēc man ir pietiekami daudz vietas automašīnā, lai saliktu lielākus pirkumus. Dažreiz līdzi brauc meita, kurai arī sapērku apģērbu un apavus.

Ar interesi sekoju notikumu gaitai, kad paziņoja par pārtikas preču kvalitātes salīdzināšanu, lai noteiktu, vai mūsu patērētāji tiek maldināti, bet biju vīlusies rezultātos. Pārbaudīja tikai dažas preces, kuru atšķirības neatzina par nozīmīgām. Pārbaudes bija tikai formalitāte. Bet rezultāta nav un nebūs. Tāpēc droši vien būs jāturpina iepirkties Vācijā.