Ekonomika

Atkal pagarini kredīta atmaksas datumu?

Problēmas ar kredīta laicīgu atmasku, ilgtoša aizdevuma termiņa pagarināšana, galu galā zaudējot daudz naudas un pat nesākot atmaskāt kredīta pamatsummu. Tā ir pazīstama aina daudziem kredītņēmējiem, kuri nav pareizi izvērtējuši savu maksātspēju un nokļuvuši nepatīkamā situācijā, kad jau var draudēt arī parādu piedziņa, īpašuma zaudēšana.

Lai no tā izvairītos, pēc iespējas ātrāk ir jāatzīst, ka ir problēma. Un kredīta atmaksas datuma pagarināšana nav nekāds risinājums. Tā ir savas naudas izmešana vējā.

 

Apzināt kopējo kredītu apjomu

kredīta aprēķināšana

Lai zinātu, kāda ir situācija, jāsaliek kaudzītē visi kredīti, jo tikai tā var ieraudzīt problēmas patiesos apmērus. Kamēr domā par katru kredītu atsevišķi, tad neliekas, ka viss ir tik nopietni. Redzot, cik liela ir kopējā parādu summa, ir skaidrs, ka ar regulārajiem ienākumiem nepietiks, lai tiktu ar situāciju galā. Redzot konkrētus skaitļus, ir daudz vieglāk arī atrast piemērotāko risinājumu. Un vairumā gadījumu, kas saistīti ar nespēju atmaksāt kredītus, kredītu apvienošana ir tā izeja, ko iesaka gan finanšu eksperti, gan izvēlas paši kredītņēmēji.

 

Apvienot visus kredītus vienā

Kredītu apvienošana ļauj atbrīvoties no daudzajām saistībām, augstajām procentu likmēm un neizdevīgajiem atmaksas termiņiem. Tas viss pārtop vienā aizdevumā ar jaunu un izdevīgāku procentu likmi, kā arī garāku atmaksas termiņu. Tā ir iespēja pārstrukturēt savas saistības un sākt atmaksu ar izdevīgākiem nosacījumiem. Vairs nav jāzaudē laiks un nauda, kā tas ir tad, ja regulāri izmanto pagarināšanas iespēju.

Kredītu apvienošana arī ļauj skaidri apzināties, ka situācija tiek risināt, no šī mirkļa sākas kredītu reāla atmaksa, nevis tikai kaut kādi māņus gājieni, kas iesaldē situāciju. Ja interesē kredītu apvienošana ar izdevīgiem nosacījumiem un individuālu pieeju, tad ir vērts ieskatīties latvijashipoteka.lv.

 

Uzlabot savu finanšu disciplīnu

Kad kredītu apvienošana veikta, soli pa solim notiek kredīta atmaksa, ir jāuzmanās, lai situācija atkal nekļūtu nepatīkama, jo var rasties iespaids, ka viss tagad ir atrisināts, atkal var dzīvot kā ierasts. Tomēr pati problēma jau ir signāls, ka ir problēmas ar finanšu pārvaldību un atbildīgu lēmumu pieņemšanu. Tāpēc jāpārskata savu paradumi, savi tēriņi, attieksme pret naudu. Un jāvērš tas viss uz labo pusi, lai līdzīga situācija vairs nepiemeklētu.

 

Samazināt izdevumus un nedzīvot pāri saviem līdzekļiem

Kā panāt, ka finanses kļūst stabilākas? Vispirms ir jātiek vaļā no nevajadzīgajiem tēriņiem un haotiskas iepirkšanās. Tāpat ir jāpieņem stingrs lēmums rīkoties tikai ar to naudu, kas ir, nedzīvojot pāri saviem līdzekļiem. Tie jau būs pirmie soļi uz situācijas uzlabošanu. Jo bieži vien it kā ir pietiekami daudz nuadas, bet nav prasmju to atbildīgi apsaimniekot. Tiek iets savu iegribu pavadā, radīti nevajadzīgi tēriņi, nokļūstot tādās situācijās, kad ir jāmeklē risinājumi — kā kredītu apvienošana.

Tālāk jau var iedziļināties pašā patēriņa būtībā, jo mūsdienās cilvēki vispār pārāk daudz tērē, pārāk daudz visu ko vēlas. Tas ir mediju un sociālo tīklu spiediens. Jābūt stilīgam, veiksmīgam, jāizskatās ideāli. Un tā ir tikai strādāšana uz fasādi. Bet kur paliek tas, kas patiešām svarīgs un atrodas iekšpusē? Tam nav nekāda sakara ar naudu. Pavisam labi un harmoniski var dzīvot arī ar mazāk mantām, mazāk pārtikas, mazāk izklaidēm. To visu var aizstāt ar kaut ko vērtīgāku — kopā pavadītu laiku, pārdomām, lasīšanu, savas personības un gara izkopšanu.