Izglītība

Ar auto pa Eiropu — bez problēmām!

autovadīšana

Savu autovadītāja apliecību es ieguvu jau pirms desmit gadiem. Toreiz man bija izvēle apmācībai izvēlēties autoskolas, kas bija manā mazpilsētā, vai arī doties uz Rīgu un izmantot autoskolas, kas ir pieejamas tur. Tā kā tas sakrita ar gadu, kad uzsāku studijas Rīgā, loģiski izvērtēju, ka autovadītāja apliecības iegūšana Rīgā būs tālredzīgāka un praktiskāka.

Kāpēc? Jo savā draugu un paziņu lokā zināju vairākus cilvēkus, kuri bija ātri un bez grūtībām apmeklējuši autoskolas savā novadā, kur braukšanas apmācība notiek pa dažām ielām ar pāris krustojumiem. Tur jau nevajadzēja īpaši daudz prasmju, lai nokārtotu braukšanas eksāmenu. Bet gandrīz neviens no viņiem pēc tiesību iegūšanas nevarēja bez bažām un pamatīga stresa aizbraukt uz Rīgu vai kādu citu lielāku pilsētu. Viņi vienkārši nebija pieraduši pie tik intensīvas satiksmes. Bija arī tādi, kuri vispār atsacījās no braukšanas uz lielām pilsētām.

Es noteikti negribēju būt viņu starpā. Manuprāt, autovadītāja apliecība ir tā, kurai jāsniedz neierobežota brīvība. Tā kā mana darba un privātā dzīve nākamajos gados tika plānota tieši Rīgā, tad ir tikai loģiski, ka apgūstu autovadītāja iemaņas tieši tur.

Rīga — autovadītāju skarbā dzīves skola

Tad, kad nolēmu autovadītāja apliecību iegūt Rīgā, izpētīju autoskolas, kas atrodas man ērtākā apvidū. Jau samērā ātri sāku braukšanas nodarbības. Jāsaka godīgi — sākums bija ļoti traks.

Kamēr esi kājāmgājējs vai atrodies sabiedriskajā transporta, nav ne jausmas par to stresu, ko rada satiksme. Katru reizi pēc braukšanas nodarbībām es biju ar slapju muguru un sāpošu galvu no sasprindzinājuma. Tā bija pamatīga dzīves skola. Tomēr nenožēloju, ka šo mācību guvu zinoša instruktora vadībā, jo pēc tam, kad autovadītāja apliecība bija kabatā, jau jutos Rīgas satiksmē tiešām droši.

Pēc Rīgas — pa Eiropas ceļiem

Kad vairākus gadus jau brīvi un droši biju ikdienā pārvietojies ar auto pa Rīgas ielām, man bija iespēja pirmo reizi ar auto braukt ārpus Latvijas. Tas bija divu nedēļu ceļojumā uz Vāciju. Kopā ar draugiem nolēmām apceļot skaistākās pilsētas un vietas Vācijā. Galvenais iemesls, kāpēc tur devāmies, bija koncerts, bet nolēmām to pārvērst par ceļojumu, ja jau turp braucam.

Sākumā bažījos, kā tad būs braukt ar auto ārpus Latvijas, vai tikšu galā. Tomēr es velti satraucos. Ceļi Eiropā ir ļoti saprotami un labā kvalitātē, visur ir viegli uztveramas norādes. Kā arī ir taču tāds mūsdienu tehnoloģiju brīnums kā navigācija. Tāpēc es ar savām Rīgas satiksmē gūtajām iemaņām uz Eiropas ceļiem jutos ļoti droši un pārliecināti. Pa ceļam negadījās nekādi nepatīkami starpgadījumi.

Ceļot ar auto ir lieliski

Pēc šī ceļojuma uz Vāciju es apjautu, ka esmu pazaudējis tiks daudz laika, ko varēju jau izmantot, savus ceļojumus plānojot tieši ar auto. Tas ir ērti, patīkami, pats vari noteikt sava ceļojuma ritmu. Eiropas apceļošanai automašīna ir viens no labākajiem variantiem. It īpaši, ja dodas kopā ar ģimeni vai labiem draugiem, jo lieliski ceļabiedri ir laba ceļojuma viens no stūrakmeņiem.

Kopš brauciena uz Vāciju esmu jau bijis vairākos ceļojumos pa Eiropu. Un vienmēr esmu ceļā devies ar savu auto. Ar draugiem bijām Horvātijā, Ungārijā, Polijā. Tagad plānojam atvaļinājuma laikā apceļot skaistākās vietas Francijā. Es iesaku arī jums nebaidīties un droši ar auto doties ceļojumos pa Eiropu.